logo
logo
 • Nauka
  na wesoło

 • Porady
  dla rodziców

 • Ćwiczenia
  i eksperymenty

 • Rehabilitacja
  i fizjoterapia

Idea

Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w 2002 roku w niemieckiej Tybindze. Nasz, zaledwie 8 lat później. Od 2010 roku poszukujemy odpowiedzi na nurtujące młodych studentów, pytania. Radość ze wspólnego zdobywania wiedzy i wzajemnych relacji, towarzyszy wszystkim naszym spotkaniom.

Zajęcia przygotowywane są z myślą o dzieciach w wieku 6-12 lat, ale najmłodszy student Uniwersytetu Dziecięcego miał 4 lata i znakomicie odnalazł się w roli poszukiwacza niebanalnej wiedzy. Wykłady na Uniwersytecie Dziecięcym Wyższej Szkoły Gospodarki odbywają się raz w miesiącu, zawsze zgodnie z ustalonym terminarzem.

Prowadzenie zajęć na Uniwersytecie Dziecięcym to dla każdego wykładowcy wyzwanie. Szczególnie ważne są pierwsze minuty. Dzieci oczekują doświadczeń, pokazów, możliwości aktywnego uczestnictwa i przeżywania emocji. Dokładamy starań, aby tak właśnie było. Projekt uniwersytetów dziecięcych został wyróżniony przez Komisję Europejskiej nagrodą Kartezjusza za komunikację naukową. Popularyzacją wiedzy zajmują się uniwersytety w całej Europie.  Cieszymy się, że my również bierzemy udział w edukowaniu najmłodszych, bo wiedza to najlepszy posag, jaki możemy ofiarować dzieciom.

 

 

Aktualności

 • 18 luty 2017

  JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WYCIECZKI GÓRSKIEJ ?

  Pierwszy semestr za nami! 

 • 10 luty 2017

  FERIE ZIMOWE JUŻ ZA NAMI....

  To co dobre szybko się kończy, również ferie zimowe. W drugim tygodniu wakacji zimowych panowała dobra atmosfera i zabawa. Organizowane w tym czasie zajęcia pozwoliły na edukację i wychowanie dzieci w oparciu o najnowsze odkrycia z dziedziny neurodydaktyki. Edukacja sensoryczna możliwa była na zajęciach artystyczno-plastycznych oraz ruchowych, głównie dzięki wykorzystaniu chusty Klanza. Duży wpływ odegrała także robotyka, ponieważ pokazała dzieciom, że cierpliwość i precyzja zawsze popłaca. Każde zajęcia uczyły kreatywności, logicznego myślenia, sprawności fizycznej i manualnej a także pobudzały wyobraźnie. Zostało wykształcone istotne zachowania społeczne, głównie za sprawą zajęć prowadzonych przez strażaka pożarnego.

  Warsztaty nauczyły dzieci kultury osobistej oraz umiejętności współpracy. Dla najmłodszych, ferie zimowe stanowiły dobrą okazją do nabrania doświadczeń w samodzielnym spędzeniu dni poza domem. Istotnym plusem jest fakt, że rodzice mają możliwość spędzania większej ilości czasu z dziećmi, gdyż nie wyjeżdżają one na zimowisko poza miasto. 

   

 • 17 styczneń 2017

  KRAJ DŁUGIEJ BIAŁEJ CHMURY

  "Kraj Długiej Białej Chmury - Nowa Zelandia" był tematem wykładu, który odbył się na Uniwersytecie Dziecięcym Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy w dniu 14.01.2017 r. 

Kursy i szkolenia
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Centrum Projektów Edukacyjnych
Studia podyplomowe
MBA
Studia I i II stopnia
 • ul. Naruszewicza 11, 85-229 Bydgoszcz
  bud. "K", III piętro, pok. 330

 • rodzinka@byd.pl

 • 52 567 07 07

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI