"TAJEMNICE SALI OPERACYJNEJ"

W sobotę 27.10.2018 odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Dziecięcym. Podczas uroczystości najmłodsi złożyły ślubowanie a także wzięli udział w pasowaniu na Młodego Studenta Wyższej Szkoły Gospodarki. Każdy z nich otrzymał indeks, który z pewnością będzie wspaniałą pamiątką ze „studiów”. Pierwsza w tym roku akademickim prelekcja dr n. med. Witolda Kowalskiego pt. „Tajemnice sali operacyjnej” pokazała dzieciom jak wygląda to miejsce a także na czym polega praca chirurga. Młodzi studenci mogli na chwilkę poczuć się jak chirurg dzięki profesjonalnym strojom. Studenci dowiedzieli się jakie narzędzie znajdują się na sali operacyjnej a także z jakich specjalistów składa się cały „zespół” wykonujący operację. Każda z tych osób pełni swoją bardzo istotną funkcję. Prelegent podkreślił również jak ważną rolą pełnił samo przygotowanie do zabiegu chirurga. Studenci poznali wiele ciekawostek ze świata medycyny.

Trzymamy za Was kciuki! Mamy nadzieję, że dzieci będą aktywnie uczestniczyć w kolejnych zajęciach, a także, że zbiorą w swoich indeksach wszystkie podpisy.

Dziękujemy Państwu za obecność, widzimy się 17.11.2018 podczas wykładu mgr Łukasza Sitarczyka "Świat poduszkowców i innych zabawek fizycznych” w sali G 107.

 

  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    bud. A, I piętro, pokój 101

  • rodzinka@byd.pl

  • 52 567 00 91

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI