MALI STUDENCI Z LUBIEWA ROZPOCZELI NAUKĘ

Miło nam poinformować, iż w sobotę 10.11.2018 nastąpiło otwarcie nowej filii Uniwersytetu Dziecięcego w Lubiewie. Wydarzenie to odbyło się w Sali Sesyjnej w Urzędzie Gminy, a swoją obecnością zaszczycili obecnych: prof. WSG Marek Chamot, Dyrektor Centrum Usług Społecznych - Przemysław Ziółkowski, Wójt Gminy - Pan Michał Skałecki, Wójt elekt - Pani Joanna Jastak oraz Przewodniczący Rady Gminy Lubiewo - Pan Mirosław  Winowiecki.

Wydarzenie to było połączone z Inauguracją Roku Akademickiego 2018/2019. Podczas pasowania w poczet studentów przystąpiło 64-ro dzieci. Młodzi Studenci złożyli uroczyście przysięgę. Po otrzymaniu upragnionych indeksów oraz upominków, odbył się wykład inauguracyjny prof. WSG Marka Chamota pt. „Poczet Królów Polskich”. Dzieci oraz towarzyszący im rodzice poznali tematykę spotkań zaplanowaną na dany semestr oraz wykładowców prowadzących zajęcia.

Uniwersytet Dziecięcy to projekt edukacyjny dedykowany dzieciom w wieku 5-12 lat, które raz w miesiącu spotykają się, aby wspólnie uczestniczyć w pasjonujących wykładach z różnych dyscyplin naukowych. Jego ideą jest możliwość zadawania licznych pytań i uzyskiwania na nie jasnej i klarownej odpowiedzi od specjalisty z danej dziedziny. Dzięki temu dzieci stają się świadome tego, że zdobywanie wiedzy, może stać się interesująca przygodą. Priorytetem jest także obudzenie pasji czy zainteresowań a także świetna zabawa z rówieśnikami. W ciągu całego roku akademickiego planujemy dla Naszych Studentów nie tylko pasjonujące wykłady, ale także warsztaty i pokazy naukowe.

Każdego ze Studentów Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Gospodarki w Lubiewie zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w kolejnych zjazdach. Na najbliższe zajęcia zapraszamy 15.12.2018.

  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    bud. A, I piętro, pokój 101

  • rodzinka@byd.pl

  • 52 567 00 91

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI