INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2017/2018 UNIWERSYTETU DZIECIĘCEGO

28 października 2017 odbyła się inauguracja 8 edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. W imieniu Władz Uczelni uroczystości otwarcia Roku Akademickiego 2017/2018 dokonała Dyrektor Przedszkola Akademickiego dr Mirosław Żmudzka oraz prof. dr Marek Chamot. Przedstawione zostały główne cele i idea funkcjonowania Uniwersytetu Dziecięcego.

Istotnym elementem rozpoczęcia roku było złożenie ślubowania przez Słuchaczy a także pasowanie na Młodego Studenta. Indeksy odebrało blisko 60 dzieci, które z tą chwilą wstąpiło w poczet studentów Uniwersytetu Dziecięcego. Wykład inauguracyjny ”Królowie Polscy jakich znamy i lubimy”, wygłosił prof. Marek Chamot.  Dzieci poznały poczet Królów i Książąt Polskich.

Uniwersytet Dziecięcy to projekt edukacyjny dedykowany dzieciom w wieku 5-12 lat, które raz w miesiącu spotykają się, aby wspólnie uczestniczyć w pasjonujących wykładach z różnych dyscyplin naukowych. Jego ideą jest możliwość zadawania licznych pytań i uzyskiwania na nie jasnej i klarownej odpowiedzi od specjalisty z danej dziedziny. Dzięki temu dzieci stają się świadome tego, że zdobywanie wiedzy, może stać się interesująca przygodą. Priorytetem jest także obudzenie pasji czy zainteresowań a także świetna zabawa z rówieśnikami. W ciągu całego roku akademickiego planujemy dla Naszych Studentów nie tylko pasjonujące wykłady, ale także warsztaty i pokazy naukowe.

Każdego ze Studentów Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Gospodarki zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w kolejnych spotkaniach.

Harmonogram wykładów na rok akademicki 2017/2018 oraz informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie www.rodzinka.wsg.byd.pl. Rekrutacja jest jeszcze otwarta.

  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    bud. A, I piętro, pokój 101

  • rodzinka@byd.pl

  • 52 567 00 91

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI