KSIĄŻKA DLA BABCI I DZIADKA, KSIĄŻKA OD BABCI I DZIADKA

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami i za siedmioma rzekami… tak rozpoczyna się praktycznie każda bajka. W mienioną sobotę Młodzi Studenci Uniwersytetu Dziecięcego wzięli udział w kolejnym wykładzie pod tytułem „Książka dla babci i dziadka, książka od babci i dziadka” Pani mgr Lucyny Brzezińskiej-Eluszkiewicz.

Ze względu na przypadający „Dzień Babci” oraz „Dzień Dziadka” dzieci zobaczyły, jak wyglądy książki oraz komiksy czytane właśnie przez Nich. Wszystko się zmienia – zatem książki także. Nie tylko wykonanie, kolor… ale również poruszana tematyka. Dawniej czytano się Dzieci z Bullbernyn, Akademię Pana Kleksa, Kubusia Puchatka lub Opowieść Wigilijną

Warto, aby każde dziecko poznało bajki z dzieciństwa swoich Rodziców oraz Dziadków. Z pewnością wpłynie to korzystnie na ich rozwój oraz lepsze poznanie świata. Studenci wykonalni samodzielnie swoje narzędzie pracy, dzięki czemu miały możliwość sprawdzenia, jakim wyzwaniem było dawniej napisanie książki „gęsim piórem”.

Podsumowując, warto czytać  – ponieważ przenosi czytelnika (oraz słuchacza) w świat marzeń i fantazji…. gdzie istnieją np. jednorożce i czary.

  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    bud. A, I piętro, pokój 101

  • rodzinka@byd.pl

  • 52 567 00 91

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI