PÓŁKOLONIE LATO 2020

Szanowni Państwo,
Obecna sytuacja stawia pod znakiem zapytania wiele obszarów życia codziennego w tym również tych  związanych z wakacjami. Jeszcze nie wiadomo, jak będą wyglądały zalecenia rządu na najbliższe miesiące dotyczące półkolonii. 
W dniu 9.05.2020 Biuro Prasowe Ministerstwa Rozwoju ogłosiło "Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Dziś odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy z Ministerstwem Zdrowia".
Centrum Usług Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki uważnie obserwuje komunikaty rządzących dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży. Jesteśmy świadomi, że sytuacja jest dynamiczna, dlatego przygotowujemy się do wprowadzenia specjalnych warunków i zaleceń rządzących podczas wypoczynku wakacyjnego. Ciężko również jednoznacznie powiedzieć, czy konieczne będzie ograniczenie liczby uczestników, skrócenie czasu opieki bądź zrezygnowanie z niektórych atrakcji. Jeśli tylko sytuacja pozwoli nam na organizację półkolonii podczas tegorocznych wakacji, będziemy stosować się do wszystkich zasad higieny oraz zaleceń sanitarnych. Ze względu na to, iż Wyższa Szkoła Gospodarki posiada na swoim terenie Przedszkole oraz Żłobek Akademicki posiadamy specjalistyczny sprzęt służący do dezynfekcji. Od początku naszej działalności zachowywanie odpowiedniej higieny przez dzieci była dla nas nieodłącznym elementem dnia codziennego.  
Liczymy na to, że zapowiedzi Ministerstwa Rozwoju się sprawdzą i już niedługo uda nam się spotkać z Państwem i Państwa dziećmi podczas zajęć. W przypadku pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. 

  • ul. Garbary 2, 85-229 Bydgoszcz
    bud. A, I piętro, pokój 101

  • rodzinka@byd.pl

  • 52 567 00 91

© 2016 WYŻSZA SZKOŁA GOSPODARKI